نویسنده:

دانستنی های طلای دست دوم

دانستنی های طلای دست دوم

تشخیص طلای دست دوم و طلای نو کار سختی است ولی اگر به قفل و یا بندی که در آن به کار رفته باشد دقت کنید تا حدودی می توان طلای دست دوم را از طلای نو تشخیص داد به صورتی که قفل و بند طلای دست دوم مثل دیگر بخش های آن براق و شفاف نیست و ممکن است در اثر استفاده دچار خراش هایی بر رویش شده باشد و چون دارای بازار پر رونقی است خیلی از مردم به دنبال خرید این طلا و به نوعی سرمایه گذاری بر روی آن هستند.

باید توجه داشت طلایی که می خرید دچار ترک خوردگی و یا تعمیری نباشد. برخی طلا فروشی ها طلای دست دومی که فاقد خراش است را بجای طلای نو و با قیمت های بسیار بالا به فروش می رسانند و ار این موضوع سواستفاده می کنند به همین دلیل خرید از طلا فروشی های معتبر بسیار مهم است تا شما دچار ضرر نشوید. به طور کلی می توان گفت اگر از خرید طلا قصد سرمایه گذاری دارید بهتر است سکه بخرید نسبت به طلای دست دوم چون خرید و فروشش راحت تر از طلای دست دوم است و یا از طریق زرگرد و با کمک یک ارزیاب مجرب، طلا را به قیمت مناسبی از خود فروشنده ها و بدون واسطه ی واسطه گران بخرید و از لذت یک معامله ی شیرین لذت ببرید.

خریدن طلا در روزهای شلوغ که بخاطر مناسبت های مختلف ممکن است اتفاق افتد سختی اینکار را بیشتر خواهد کرد چرا که در این روزها طلا فروشان سرشان شلوغ شده و باعث می شود در خرید طلا به شما تخفیف ندهند و همینطور شانس خرید گزینه های متنوع را از دست می دهید و موضوع مهمتر این است که در این ایام قیمت طلا رشد خواهد کرد و می توان گفت خرید طلا در روزهای شلوغ سال توصیه نمی شود بنا به دلایلی که گفتیم. در مورد فروش طلا نیز همینطور است و وقتی فروشنده میبیند شما برای فروش طلا آمده اید می داند دست شما به اصطلاح زیر سنگ است و قیمتی که به شما می دهد از قیمتی که مناسب آن طلا است کمتر است و می توان گفت از این وضعیت سواستفاده میکنند .

برای حل این مشکل باید از چند طلا فروشی قیمت گرفته و طلای خود را به آن طلا فروشی که قیمت بهتری داده است بفروشید و اگر بعد از فروش طلا قصد خرید دارید بهتر است طلای دست دوم خود را به طلا فروشی که قیمت خوب داده بفروشید و طلای دیگر را از طلا فروشی که قیمت کمتری داده است بخرید.