احسان شوندی نویسنده: احسان شوندی

نکات خرید طلای ارزان

نکات خرید طلای ارزان

خریدار وقتی اقدام به خرید یک قطعه طلا از قروشگاه طلا فروشی می کند باید بداند که این طلا از چندین دست و واسطه گذشته که این واسط ها در واقع کاری بر روی طلا انجام نمی دهند و فقط حق واسطه گری خود را می گیرند که باعث می شود قیمت آن قطعه طلا به صورت چشم گیری افزایش یابد

خریدار وقتی اقدام به خرید یک قطعه طلا از قروشگاه طلا فروشی می کند باید بداند که این طلا از چندین دست و واسطه گذشته که این واسط ها در واقع کاری بر روی طلا انجام نمی دهند و فقط حق واسطه گری خود را می گیرند که باعث می شود قیمت آن قطعه طلا به صورت چشم گیری افزایش یابد بنابریان همیشه باید از طلا فروشی های قابل اعتماد و مشهور خرید کرد که طلا را به صورت مستقیم از فروشنده خریداری کرده و دست این واسط ها را کوتاه می کنند.


اگر دنبال خرید طلا ارزان برای بدست اوردن سود و به نوعی سرمایه گذاری بر روی این کالا هستید باید بدانید که تعویض پیاپی طلا اصلا کار عاقلانه ای برای اینکار نیست و برای این بدست آوردن سود باید زمان بدهید زیرا طلا در طولانی مدت سود آور است .

نکته قابل ذکر این است که همیشه طلاهای که فاقد تزئینات اضافی و با طرح های ساده تر و همچنین سبک ، ارزان تر هستند و اگر بخواهید طلا را بر اساس مد روز خریداری کنید قطعا قیمت بالاتری باید خرید طلا صرف کنید بنابراین برای خرید طلای ارزان باید مد روز برای شما زیاد اهمیت نداشته باشد و همیشه طلاهای فاقد نگین و سنگ های قیمتی ، قیمت کمتری خواهند داشت زیرا در این مسیر تولید سنگ های قیمتی واسط های فراوانی حضور دارند و با خرید طلای بدون این سنگ ها و نگین ها در واقع شما دارید طلایی می خرید که واسط ها در آن نقش زیادی نداشتند .

در اینجا می خواهیم با تعدادی از این سنگ های قیمتی که بر روی طلا استفاده می شوند به صورت مختصر آشنا شویم و آن ها را به شما معرفی کنیم: سنگ آماتیس : رنگ این سنگ بنفش است و کارایی های زیادی دارد و ضد استرس است و افکار منفی را از انسان دور میکند. سنگ سیترین : این سنگ به رنگ های زرد ، طلایی ، نارنجی - قهوه ای وجو دارد و باعث افزایش انرژی مثبت می شود و همچنین برای درمان بیماری های مثانه و عدم تعادل تیروئید مفید است. سنگ زمرد : این سنگ اغلب به رنگ سبز مشاهده می شود ولی رنگ های زرد و آبی آن نیز وجود دارد و این سنگ باعث افزایش تمرکز و تقویت توانایی های روحی میشود و همچنین در درمان بیماری های قلب ، ریه ، ستون فقرات و بیماری های عضلانی بسیار کارایی دارد . سنگ گارنت : این سنگ به رنگ های متنوعی وجود دارد و انرژی را متعادل میکند و آرامش و اشتیاق را برای انسان به همراه می آورد . سنگ اونیکس : این سنگ به رنگ های سفید ، سیاه و قهوه ای وجود دارد و در افزایش تمرکز و تعادل کارایی دارد و همچنین به عنوان یک محافظ در برابر چشم زخم استفاده می شود. سنگ اپال : این سنگ نیز به رنگ های مختلفی وجود دارد و اپال سمبل وفاداری است و قدرت چشم و ذهن را افزایش می دهد . سنگ پریدوت : این سنگ به رنگ سبز کم رنگ وجود دارد و در دمان بیمارهای کبدی ، مشکلات گوارشی ، بیماری های کلیه و مثانه کمک میکند و همچنین در درمان کابوس های شبانه مفید است. سنگ یاقوت سرخ : اسن سنگ به رنگ قرمز روشن وجود دارد و در حل مشکلات بینایی و گردش خون کمک میکند. سنگ یاقوت کبود : این سنگ به رنگ قرمز شرابی وجود دارد و استفاده از آن خیر و خوش اقبالی را به همراه می آورد و باعث افزایش تمرکز و آرامش می شود . سنگ توپاز : این سنگ معمولا به رنگ طلایی وجود دارد و استفاده از آن در رهایی از خستگی و احساس غم و اندوه و همچنین بالا بردن انگیزه و حس خوب در انسان بسیار کارایی دارد . سنگ مالاکیت : این سنگ به رنگ سبز وجود دارد و استفاده از این سنگ می تواند انرژی های منفی و آلودگی های محیط و بدن انسانی که از آن استفاده میکند را جذب خود کند. سنگ تورمالین : این سنگ رنگارنگ ترین سنگ قیمتی است و تمام رنگ ها را شامل می شود و دارای خواص درمانی زیادی است که شامل کمک به سم زدایی ، کمک به از دست دادن چربی ، کاهش ذخیره آب ، بهبود گردش خون ، کمک کردن به از بین بردن فلزات سمی می شود . سنگ فیروزه : این سنگ به رنگ آبی یا سبز-آبی وجود دارد و انرژی منفی را از بین می برد و استرس را کاهش و آرامش را افزایش می دهد. سنگ عقیق : این سنگ دارای انواع مختلفی است که شامل عقیق آبی براق( به رنگ آبی آسمانی ) ، غقیق شیاردار براق( به رنگ آبی ) ، عقیق آتش( به رنگ کریستال قهوه ای ) است